Nátěr na dubové dřevo

Nátěry pro exteriér a interiér

Za nejlepší materiál na terasové podlahy jsou považována prkna z tvrdého dřeva. Použití borovice nebo smrku není nejlepší volbou. Povětrnostní vlivy, vlhkost a sluneční záření tento přírodní materiál brzy zničí a kromě toho, je tu i velká pravděpodobnost vzniku plísní. Vynikající užitné a estetické vlastnosti dřeva jsou trochu sníženy některými jeho nedostatky. Dřevěné konstrukce, které jsou vystaveny vnějším vlivům nebo v místnostech s vlhkým prostředím, bez příslušného ošetření tmavnou, přichází o svou přirozenou krásu a mohou být napadeny hnilobou, hmyzem nebo plísněmi. Abychom se těmto nepříjemnostem vyhnuli, je potřeba opatřit dřevo ochranným nátěrem.  A ten může zároveň ještě zdůraznit přirozenou a neopakovatelnou krásu dřeva.Výše uvedenými nedostatky ale dřevo sibiřského modřínu nebo dubu netrpí. Vysoká cena těchto surovin je odůvodněná jejich trvanlivostí, odolností proti opotřebení a vyznačují se také vysokou rezistencí vůči nepříznivému počasí. Kvůli vlivům vnějšího prostředí bychom zároveň s kvalitním olejem doporučili použít i kvalitní spojovací materiál.

Otázka povrchové úpravy  má význam pouze u přírodního dřeva. Terasové desky se natírají speciálním olejem.

Přirozená krása struktury tvrdého dřeva se zvýrazní buď bezbarvým olejem anebo olejem přírodního odstínu. Odpověď na otázku, jak nejlépe ošetřit podlahu na terase je jednoduchá: Woodex olej AQUA. Takové oleje se dobře vstřebávají a brání vysychání a zvlhčování dřeva, zároveň jsou i ekologicky bezpečné.

Chcete si odvézt již natřené výrobky? Máte možnost objednat povrchovou úpravu u nás. Za tuto službu účtujeme 30 Kč/m2 bez DPH – 1 vrstva.

pdf Ceník olejů na povrchovou úpravu dubu

pdf Všeobecné obchodní podmínky společnosti Dubové podlahy s.r.o. – 2018 PDF

pdf Vzorník odstínů nátěru na dub

 

Transparentní olej na tvrdé dřevo 0,9 L

natery-interier
Balení0,9 L
PopisOrientační spotřeba je cca 1 L na 10 m2
Cena balení259 Kč bez DPH

 

Transparentní olej na tvrdé dřevo 2,7 L

povrchova-uprava-dubu
Balení2,7 L
PopisOrientační spotřeba je cca 1 L na 10 m2
Cena balení781 Kč bez DPH

 

Transparentní olej na tvrdé dřevo 9 L

natery-dub
Balení9 L
PopisOrientační spotřeba je cca 1 L na 10 m2